Pokazy i ćwiczenia z zakresu ratownictwa medycznego na Wydziale Zarządzania UŁ

34033241023_b3b1afa299_z

23 maja 2017 r. na Wydziale Zarządzania UŁ, dzięki zaangażowaniu PZU SA, członka Rady Biznesu, miały miejsce pokazy i ćwiczenia z zakresu ratownictwa medycznego. Wydarzenie, towarzyszyło konferencji „Zagrożenia w ruchu drogowym. Łódź chroni pieszych”. W planie wydarzenia znalazły się ćwiczenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy osobom przytomnym i nieprzytomnym (dorosłym i dzieciom): rozpoznawanie stanu zagrożenia życia, resuscytacja, pierwsza pomoc w przypadku zakrztuszenia, zadławienia, postępowanie w przypadku nieurazowych stanów zagrożenia życia i zdrowia: drgawek, stanów przedzawałowych; zabezpieczanie ran, zwichnięć; bezprzyrządowe rozpoznawanie osób pod wpływem środków psychoaktywnych. Zaproszeni ratownicy medyczni zaprezentowali praktyczne ćwiczenia oraz udzielili fachowych porad. Akcja sfinansowana z funduszu prewencyjnego PZU SA, członka Rady Biznesu Wydziału Zarządzania UŁ spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony pracowników i studentów Wydziału Zarządzania UŁ.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia